An duo lorem altera gloriatur. No imperdiet adver sarium pro. No sit sumo lorem. Mei ea eius elitr consequ untur. In mel aeterno.
1-677-124-44227

184 Main Collins Street | West Victoria 8007

Follow us on Social media

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin.

Sosyal Link
Top
 

İç ve Dış Cephe

Dış Cephe

Yapınızda dış cephe boya gereksinimi kalmayacak,

Su ve ısı izolasyonu sayesinde ısınma ve soğutma giderleriniz % 50 ‘ye varan oranlarda azalacak,
İzolasyonun yanı sıra yapının nefes almasını sağlayarak küf, yoğuşma gibi istenmeyen durumlar ortadan kaldırır,

Dış cephe uygulaması kolay, basit ve hızlıdır, Dış sıva gereksinimini ortadan kaldırarak maliyeti ve bina yükünü azaltır, Her türlü detayı çözebilecek aksesuarlara sahiptir.

İç Cephe Boya

İç cephede boyama yapmadan önce yüzeyin hazırlanması oyanın uzun ömürlü ve sağlıklı olması için çok önemlidir. İç cephe boyalarında boyama yapacağınız yüzeyin temiz, kuru ve sağlam olması büyük önem taşır ve boyamanın başarısını artırır. Böylelikle kullanacağınız iç cephe boyası daha uzun süre dayanacak, yüzeydeki kusurlar görünmeyecektir. Eğer binanımda rutubet ile ilgili bir sorun varsa bunu da boyadan önce çözmeniz gerekmektedir. Duvar türlerine göre de yüzey hazırlığını farklı gerçekleştirmeniz gerekir. Örneğin ahşap yüzey, yeni duvar, boyalı duvar, metal yüzey vb. Genel temizlik kuralları olarak da boyanacak yüzeyi öncelikle detarjanlı suyla, sonra da temiz su ile temizlerseniz boya üzerine kirler geçmemiş olur.

İç cepheler de en çok tercih edilen boyalardan birisi su bazlı boyalardır. İnsan sağlığına zararlı olmamasından dolayı ayrıca kokusuz olması, çabuk kuruması, silinebilir olması, teneffüs etme özelliği, kolay uygulanmasından dolayı iç mekanlarda oldukça popülerdir. Su bazlı boyaların mat, yarı mat ve parlak olanları mevcuttur.

Tiner ile inceltilerek kullanılan solvent bazlı boyalar da iç cephelerde kullanılır. Ancak kullanımdan sonra koku verdiği için uygulandığı mekan birkaç gün havalandırılır. Kuruması su bazlı boyalarla karşılaştırıldığında daha uzun sürer. Bu yüzden daha çok ahşap kapı ve pencere boyarken tercih edilirler.