Projeler

İletişim

Müteahhit, inşaat sektöründe yüklenici ve aracı pozisyonundadır. İnşaatın başlaması, inşaat yapımı ve inşaatın tamamlanması süreçlerinde sürekli aktif bir rol oynamaktadır. Hem denetleyici hem de kontrol mekanizmasının başındadır.

Müteahhitin görev ve sorumlulukları düşünüldüğünde inşaat alanını belirlemek, gelir-gider mekanizmasını kontrol etmek ve inşaat sürecini yönetme gibi konuları saymak mümkündür. Müteahhitlik hizmetleri denildiğinde akla sadece bir yapı inşası gelmektedir. Fakat müteahhitlik hizmetlerinin kapsamı bu kadar dar değildir.

Müteahhitlik hizmetlerinin sadece bir bina yapmakla ilgili olduğunu düşünenlerin şunları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Örneğin; inşaat alanının tespiti, inşaat malzemelerinin alınması ve işgücünün kontrolü gibi konular müteahhitlik hizmetleri kapsamında ele alınmaktadır.

Son dönemlerin güncel konularından biri olan kentsel dönüşümde müteahhitlik hizmetleri de ön plana çıkmıştır. Doğru adımlar atmak için en iyi müteahhitlik hizmeti firması edinmenizde fayda vardır. Referanslar her zaman kaliteyi öne çıkarır.

Müteahhitlik hizmetlerinin kapsamı oldukça geniştir. Temelde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise inşaatın yapılacağı arsa ve arsanın yapısıdır.

Müteahhitlik hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Unutmamalısınız ki evinizin yapılması ve yeniden dönüştürülmesi konularında dikkatli davranmalısınız. Aksi halde ufak bir hata geri dönüşü olmayan problemlere yol açabilir. Dolayısıyla en iyi müteahhitlik hizmeti veren firmanın bulunması önemlidir. Yüklenici firma ne kadar iyi olursa alacağınız hizmet de hem hızlı hem de kaliteli olacaktır.

Kimi müteahhitlik hizmeti veren firmalar yeterli sermayeye, bilgi, birikim ve donanıma sahip olmadan bu hizmetleri vermeye çalışmaktadırlar. Oysaki basit ve dar kapsamlı görülen müteahhitlik hizmeti oldukça sancılı süreçlere sahiptir.